Когда право превращается в бесправие, сопротивление становится обязанностью.


Ульрика Майнхоф

Ликвидация предприятий, фирм вся Украина. Выкуп корпоративных прав. Стоимость услуги – 6 000 грн. Срок 3 - 5 дней.

Клопотання про зміну запобіжного заходу PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
30.08.2011 10:11

____________________ районний суд

Адвокат ________________________

00000, м. Київ, ________________

тел/факс _________, т.м. _______

захисника підсудного за ст. КК України

ПІП_____________________________

 

 

Клопотання

про зміну запобіжного заходу

 

В провадженні __________ районного суду м. ___________, знаходиться кримінальна справа по обвинуваченню ПІП_____________ у вчиненні злочину передбаченого ст.______ КК України.

Під час проведення досудового слідства, до підсудного було обрано міру запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Не оспорюючи постанову про взяття під варту, вважаю що на даний час, відпала потреба у застосуванні саме такого виду запобіжного заходу, а тому він повинен бути змінений іншим запобіжним заходом, виходячи з наступного:

Ст. 148 КПК України наголошує, що запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень.

У постанові _________ районного суду м. Київ від ___________р. (а.с.___) про обрання, що до ПІП____________. запобіжного заходу у вигляді взяття під варту зазначено, що подання слідчого слід задоволити оскільки підозрюваний може ухилятись від слідства та суду, продовжити займатись злочинною діяльністю, впливати на хід досудового слідства та перешкоджати встановленню істини по справі.

Як вбачається з матеріалів кримінальної справи, обвинувачений __________. в ході досудового слідства активно сприяв розкриттю злочину та допомагав слідству. Так, саме за його допомогою, було встановлено особу іншого співучасника ПІП____________, що вбачається з пояснень та показів мого підзахисного (а.с. _____), а також з протоколу відтворення обстановки та обставин місця події (а.с. ___) та пред’явлення фотографій для впізнання (а.с. ___). Тому в даний час, говорити про те, що він може впливати на хід досудового слідства і перешкоджати встановленню істини по справі, недоцільно адже слідство завершене та істина встановлена саме завдяки ПІП_____________

Аналогічно слід оцінювати і ту обставини, що обвинувачений може ухилитись від дізнання, слідства та суду. Під час дізнання та слідства, які уже завершені, ПІП_____________ сприяв у розкритті злочину, визнав свою вину та щиро розкаюється у цьому, отже йому немає потреби ухилятись від суду, адже він усвідомив в повній мірі суспільну небезпеку вчиненого ним діяння та готовий понести покарання, яке було б достатнім для того, щоб стати на шлях виправлення.

На момент винесення постанови про обрання запобіжного заходу взяття під варту – __________р., тобто через три дні після порушення кримінальної справи та затримання ПІП____________, ще не були в повній мірі зібрані дані про особу обвинуваченого. В ході досудового слідства встановлено, що ПІП__________ раніше не судимий (а.с. __), не перебуває на обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах (а.с. ___), позитивно характеризується за місцем проживання (а.с. ___) та за місцем колишньої роботи (додаток 1, 2). Таким чином характеризуючи особу підсудного недоцільно в даний час говорити про те, що особа може далі продовжувати займатись злочинною діяльністю.

Ст. 237 КПК України наголошує на тому, що під час попереднього розгляду справи суд, серед інших обставин, з’ясовує чи немає підстав для зміни запобіжного заходу. Вважаю, що на даний час така необхідність існує оскільки немає потреби особу, що вперше вчинила злочин, розкаялась, визнала свою вину та допомагала слідству, тримати під вартою. Навпаки обрання до обвинуваченого запобіжного заходу не пов’язаного з триманням під вартою, полегшить і пришвидшить розгляд справи у суді та відшкодування шкоди завданої потерпілому.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 48, 165, 237 КПК України прошу:

  • змінити ПІП__________________ 19___ р.н., обвинуваченому за ст. ____КК України, запобіжний захід у вигляді взяття під варту, обраний згідно постанови ___________ районного суду м. _________ від __________р. на інший запобіжний захід – підписку про невиїзд.

 

Додаток:

1. Копія трудової книжки серія

2. Характеристика.

 

«___»____________20__р.

Адвокат_____________________