У лжи ноги короткие, зато неутомимые.

Лех Навроцкий

Ликвидация предприятий, фирм вся Украина. Выкуп корпоративных прав. Стоимость услуги – 6 000 грн. Срок 3 - 5 дней.

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину та непрацездатну дружину PDF Печать E-mail
Автор: Адвокат   
31.07.2012 07:15

До Роздільнянського районного суду Одеської області

Позивач: WWW Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт. Лиманське, в/г дос 1  кв.

тел. (0

Відповідач: QQQ Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт. Лиманське, в/г дос 1  кв.

тел. (

Відповідно до п. 3, 9 ч. 1 ст. 5 Закону України  «Про судовий збір» - звільнена від сплати судового збору.

 

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів на дитину

та непрацездатну дружину

 

20 жовтня  2001 року Я, WWW, уклала шлюб з QQQ, який був зареєстрований Лиманською селищної радою Роздільнянського району Одеської області. (Свідоцтво №   від   року - Додаток № 1).

 

В шлюбі народились донька: SSS   року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження №   від   року (Додаток № 2), в якому зроблено запис, що батько дитини QQQ - відповідач по справі.

 

Батько дитини матеріальної допомоги на утримання доньки не надає, таким чином угоди про добровільну сплату аліментів між нами не досягнуто. Дитина проживає зі мною, фактично знаходиться на моєму вихованні та утриманні, що підтверджується довідкою про склад сім'ї, виданою Лиманською селищною радою Роздільнянського району Одеської області №   від   р. (Додаток №3).

 

На утримання дитини потрібно не менше 2000 гривень, внаслідок того, що я повинна витрачати щомісячно грошові кошти на наступне: на ліки – 200,00 гривень, на шкільні книги - 95 гривень, на гуртки з малювання та англійської мови – 500,00 гривень, на відвідування оздоровчої групи – 70,00 гривень, на їжу – 450,00 гривень, на одяг, взуття – 480,00 гривень, комунальні послуги – 200,00 гривень, кабельне телебачення – 33,00 гривні, санаторно-курортне лікування – 300,00 гривень щомісячно.

 

Відповідач постійно приховує дійсний розмір своїх доходів, належної матеріальної допомоги дитині не надає.

 

У ст. 150 Сімейного кодексу (СК) України визначені обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а саме: батьки зобов’язані піклуватися за виховання дитини, про її здоров’я, фізичний, духовний розвиток, готувати до самостійного життя. Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини.

 

Згідно з вимогами ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до вимог ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Згідно із вимогами ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, а також за інших обставин, що мають істотне значення, суд, за заявою платника або одержувача, може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

 

Також з грудня 2008 року по січень 2009 року я знаходилася на лікуванні у м. Одеса в лікарні Водників – Одеській обласний медичний цент у відділенні пульмонології з діагнозом - двостороннє запалення легенів. На лікування пішло багато грошей, які давали моя рідна сестра і мій зять (чоловік сестри), оскільки мій чоловік не працював на той час. До мене в лікарню він ходив, допомагав. Але після лікарні він почав зловживати алкоголем та систематично не з’являтися вдома.

В результаті ускладнень після перенесеної хвороби я втратила зір (осліпнула на одне око), через що в травні 2009 року проходила повне обстеження, а потім і лікування зору в клініці ім. Філатова у м. Одеса. Там мені поставили діагноз: вторинне відшарування сітківки на праве око і повна атрофія зорового нерва. А на лівому оці було запалення, кератит. І зараз на ліве око я бачу на 30 відсотків, і зір помалу погіршується. Я також пройшла ще додаткове обстеження в клініці лазерної корекції "Тарус". Там також підтвердили цей діагноз. Тепер мені необхідно щороку спостерігатися в клініці ім. Філатова і в клініці «Тарус» проходити обстеження. Усі ці обстеження коштують чималих грошей.  В результаті усього вище сказаного я стала інвалідом другої групи (загальне захворювання) що підтверджується довідкою до акту огляду яка видана Малиновською міжрайонною медико-соціальною експертною комісією серія   №  (Додаток № 4)

Моя пенсія складає на сьогодні 822,00 грн. Моєї пенсії бракує, щоб щорічно проходити обстеження в клініках ім. Філатова, «Тарус». А також мені потрібне постійне спостереження у терапевта. Проживаю я з моєю мамою і з моєю донькою. Чоловік працює і проживає в м. Одеса.

За квартиру, та комунальні послуги плачу я з мамою навпіл. Повна сума приблизно 700,00 гривень виходить за квартиру, а я плачу 300,00 - 350,00 гривень на двох. Чоловік після моєї хвороби приїжджав раз на тиждень, на один-два дня. Влітку у нього сезонна робота і ми з донькою його взагалі не бачимо. У 2011 році чоловік став приїжджати рідше і рідше. На початку травня 2011 року він знову пішов на сезонну роботу. Він став менше дзвонити нам, не хотів щоб ми літом приїхали в м. Одеса. Грошей він нам не давав. Потім він взагалі припинив  до нас приїжджати, дзвонити і давати грошей, обґрунтовуючись тим, що у нього немає грошей.

У доньки також виявили короткозорість на обидва ока (- 3.5). Їй двічі в рік необхідно обстежуватися в клініці лазерної корекції "Тарус" в м. Одеса, а також проходити лікування, щоб короткозорість не падала. А на це потрібно також немало грошей.

 

Відповідно до вимог ст. 75 СК України, дружина, чоловік, повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання має той із подружжя, хто є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

 

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про державний бюджет на 2012 рік» встановлено, що з 1 січня 2012 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність складає 822,00 грн.

 

Керуючись ст. ст. 75, 150, 180, ч.3 181, 183 СК України, п. 1 ч. 1 ст. 367, ст. 3 ЦПК України, ст. 18 Конвенції про права дитини, ст. 12 Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік»

 

ПРОШУ :

 

  1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
  2. Стягнути з QQQ на мою користь кошти (аліментів) на утримання доньки SSS у твердій грошовій сумі 2000,00 гривень щомісячно, не менше 1/3 частини всіх видів доходу та не менше 30% відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позивної заяви та до повноліття дитини.
  3. Стягнути з QQQ на моє утримання 1000,00 грн. у зв’язку з втратою працездатності щомісячно на протязі строку моєї інвалідності і хвороби.
  4. Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання судового рішення в межах платежу, встановленого законом.

 

 

ДОДАТОК:

 

1.  Копія паспорта;

2.  Копія ідентифікаційного коду;

3.  Копія свідоцтва про шлюб №   - Додаток № 1;

4.  Копія свідоцтва про народження доньки -  - Додаток № 2;

5.  Довідка про склад сім`ї №   р. - Додаток №3;

6.  Копія довідки МСЕК серія   - Додаток № 4;

7.  Копія пенсійного посвідчення №   видане Роздільнянським  УПСП   (інвалід 2 гр.);

8.  Копія позивної заяви для відповідача з додатками.

 

 

 

 

10.02.2012р                                          WWW